Asset Publisher Asset Publisher

Wyniki Konkursu Bystrzak 2017

Uczniowie wzięli udział w siedmiu konkurencjach dotyczących rozpoznawania gat. roślin (m.in. drzew po liściach i drewnie), zwierząt oraz segregacji śmieci.

Bystrzak 2017 już za nami. 20 października 2017 roku odbyła się już III edycja konkursu z wiedzy leśnej „Bystrzak 2017”. Tym razem impreza miała charakter kameralny ( po przejściu orkanu Ksawerego w lesie znajdowało się jeszcze sporo wiszących gałęzi, które mogłyby zagrozić bezpieczeństwu uczestników).  W konkursie wzięło udział 25 zawodników z 4 szkół – SP1 i SP2 w Przemkowie, Szkoły Podstawowej w Wysokiej oraz Szkoły Podstawowej w Lesznie Górnym. Uczniowie wzięli udział w siedmiu konkurencjach dotyczących rozpoznawania gat. roślin (m.in. drzew po liściach i drewnie), zwierząt oraz segregacji śmieci. Współorganizatorem konkursu obok Nadleśnictwa Przemków była firma Sitech Sp. z o. o. z Polkowic, która zasponsorowała wspaniałe nagrody wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza zwycięzcom. Pracownicy Sitechu stanowili również nieocenioną pomoc przy organizacji zawodów. Uprzejmością wykazali się także pracownicy Przemkowskiego Ośrodka Kultury i Biblioteki użyczając nam miejsca oraz służąc pomocą przy organizacji imprezy.

Zwycięzcą zawodów został Patryk Siepietowski ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Przemkowie Drugie i trzecie miejsce przypadły w udziale  uczniom z Wysokiej – Filipowi Kazimierczakowi i Dawidowi Kasperskiemu. Wszystkim uczniom gratulujemy wiedzy leśnej, a nauczycielom winszujemy zdolnych wychowanków. Uczestnicy byli naprawdę skupieni na zadaniach ale mamy nadzieję że traktowali rywalizację w Bystrzaku przede wszystkim jako dobrą zabawę.

Medale oraz nagrody wręczali uczestnikom pani Agnieszka Mazur - pracownik działu ochrony środowiska firmy SITECH oraz pan Jarosław Cierpiał Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Przemków Mamy nadzieję że Bystrzak pozostanie imprezą cykliczną i za rok kolejni uczniowie podejmą  wyzwanie.


Anna Findysz